ikona tel
close Skontaktuj się z nami
+48 729 927 866
biuro@helixsystem.pl
PL EN DE

Rodzaje piór

Ślimak lewoskrętny

Ślimak lewoskrętny, obroty ślimaka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, transport materiału w kierunku strzałki wskazującej obrót ślimaka Ślimak lewoskrętny, obroty ślimaka przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, transport materiału przeciwnie do strzałki wskazującej obrót ślimaka

Ślimak prawoskrętny

Ślimak prawoskrętny, obroty ślimaka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, transport materiału przeciwnie do kierunku strzałki wskazującej obrót ślimaka Ślimak prawoskrętny, obroty ślimaka przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, transport materiału w kierunku strzałki wskazującej obrót ślimaka

Rodzaje piór

Wersja standardowa Standardowe pióra posiadają skok równy średnicy pióra. Są wykorzystywane i odpowiednie dla większości poziomych przenośników ślimakowych. Wersja z zagęszczonym skokiem 2/3D Pióra o zagęszczonym skoku zalecane są do transportu wznoszącego lub do materiałów o bardzo swobodnym przepływie. Wersja z bardziej zagęszczonym skokiem  Pióra o bardziej zagęszczonym skoku zalecane są do transportu wznoszącego o nachyleniu powyżej 20st. lub transportu pionowego.
Wersja z zwiększającym się skokiem Służą do równomiernego wyciągania drobnych swobodnie płynących materiałów z całej długości otworu zasypowego np. z silosów lub zbiorników. Wersja z zwężającą się średnicą Stosowane np. do odwadnia materiałów w procesie transportu ścieków. Wersja z podwójnymi piórami Podwójne pióra zapewniają bardziej równomierny zrzut niektórych materiałów sypkich.
Wersja piór z wycięciami od wewnątrz Doskonale sprawdzają się przy transporcie materiałów z tendencją do oblepiania się na styku piór z wałem ślimaka. Wersja piór z wycięciami z zewnątrz Pióra z wyciętymi karbami wykorzystuje się w procesach gdzie jednocześnie transportowany materiał jest delikatnie mieszany.

Jakie zwoje ślimaka zapewnią najlepsze parametry pracy urządzeń?

Pióra ślimaka znajdują zastosowanie w wielu branżach, stanowiąc w niektórych sytuacjach kluczowy element w transportowaniu różnorodnych materiałów sypkich. Zdajemy sobie sprawę, że każde urządzenie musi być skonstruowane pod konkretne potrzeby, dlatego do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Decydujący wpływ na wydajność transportowanego np. kruszywa, mają zwoje ślimaka, a dokładniej ich kształt, rozmiar oraz rozmieszczenie. Każdy z tych detali ma bezpośredni wpływ na żywotność i sprawność procesu pracy maszyny oraz zwiększa jej trwałość.

Pełne pióra ślimaka najpowszechniej stosowanym rodzajem w podajnikach ślimakowych

Do przenoszenia drobnoziarnistych i sypkich materiałów najczęściej sprawdzają się pełne zwoje ślimaka. Wszystko za sprawą przestrzeni między wałem a zewnętrzną krawędzią wstęgi, która na całej długości jest zamknięta. Taka budowa niweluje możliwość przedostania się drobnych elementów w niechciane miejsca. Z doświadczenia wiemy, że to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza, dlatego zadbaliśmy o rozbudowanie naszej oferty o inne rodzaje piór ślimakowych.

Dobrze przemyślane i dobrane świdry ślimakowe

Klientów składających zamówienia na pióra ślimakowe wspieramy na każdym etapie wyboru. To bardzo ważne, aby kształt i wybrany gatunek stali był odpowiedni do rodzaju transportowanego materiału sypkiego. W przeciwnym wypadku świdry ślimakowe ulegną szybszemu zużyciu, co wiąże się z kosztami napraw, a nawet koniecznością przerwania pracy i zakupu nowego urządzenia.

Social Media

facebook instagram