HELIX SYSTEM słynie przede wszystkim z produkcji funkcjonalnych i niezawodnych piór ślimaka. To obowiązkowy element wyposażenia różnych urządzeń, do których można zaliczyć między innymi przenośniki ślimakowe, mieszalniki oraz świdry ślimakowe. Warto już dziś zapoznać się z naszą ofertą zwojów ślimakowych w relatywnie niskich cenach.
Ślimak lewoskrętny, obroty ślimaka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, transport materiału w kierunku strzałki wskazującej obrót ślimaka | Ślimak lewoskrętny, obroty ślimaka przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, transport materiału przeciwnie do strzałki wskazującej obrót ślimaka |
Ślimak prawoskrętny, obroty ślimaka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, transport materiału przeciwnie do kierunku strzałki wskazującej obrót ślimaka | Ślimak prawoskrętny, obroty ślimaka przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, transport materiału w kierunku strzałki wskazującej obrót ślimaka |
Wersja standardowa Standardowe pióra posiadają skok równy średnicy pióra. Są wykorzystywane i odpowiednie dla większości poziomych przenośników ślimakowych. | Wersja z zagęszczonym skokiem 2/3D Pióra o zagęszczonym skoku zalecane są do transportu wznoszącego lub do materiałów o bardzo swobodnym przepływie. | Wersja z bardziej zagęszczonym skokiem Pióra o bardziej zagęszczonym skoku zalecane są do transportu wznoszącego o nachyleniu powyżej 20st. lub transportu pionowego. |
Wersja z zwiększającym się skokiem Służą do równomiernego wyciągania drobnych swobodnie płynących materiałów z całej długości otworu zasypowego np. z silosów lub zbiorników. | Wersja z zwężającą się średnicą Stosowane np. do odwadnia materiałów w procesie transportu ścieków. | Wersja z podwójnymi piórami Podwójne pióra zapewniają bardziej równomierny zrzut niektórych materiałów sypkich. |
Wersja piór z wycięciami od wewnątrz Doskonale sprawdzają się przy transporcie materiałów z tendencją do oblepiania się na styku piór z wałem ślimaka. | Wersja piór z wycięciami z zewnątrz Pióra z wyciętymi karbami wykorzystuje się w procesach gdzie jednocześnie transportowany materiał jest delikatnie mieszany. |
Pióra ślimaka znajdują zastosowanie w wielu branżach, stanowiąc w niektórych sytuacjach kluczowy element w transportowaniu różnorodnych materiałów sypkich. Zdajemy sobie sprawę, że każde urządzenie musi być skonstruowane pod konkretne potrzeby, dlatego do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. wydajność transportu kruszywa mają zwoje ślimaka, a dokładniej ich kształt, rozmiar oraz rozmieszczenie. Każdy z tych detali ma bezpośredni wpływ na żywotność i sprawność procesu pracy maszyny oraz zwiększa jej trwałość.
Do przenoszenia drobnoziarnistych i sypkich materiałów najczęściej sprawdzają się pełne zwoje ślimaka. Wszystko za sprawą przestrzeni między wałem a zewnętrzną krawędzią wstęgi, która na całej długości jest zamknięta. Taka budowa niweluje możliwość przedostania się drobnych elementów w niechciane miejsca. Z doświadczenia wiemy, że to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza, dlatego zadbaliśmy o rozbudowanie naszej oferty o inne rodzaje piór ślimakowych.
Klientów składających zamówienia na pióra ślimakowe wspieramy na każdym etapie wyboru. To bardzo ważne, aby kształt i wybrany gatunek stali był odpowiedni do rodzaju transportowanego materiału sypkiego. W przeciwnym wypadku świdry ślimakowe ulegną szybszemu zużyciu, co wiąże się z kosztami napraw, a nawet koniecznością przerwania pracy i zakupu nowego urządzenia.
Świdry spiralne, które wyposażamy w najwyższej jakości pióra ślimaka, służą głównie do wykonywania płytkich otworów (na przykład studni albo wierceń geologicznych) bez użycia płuczki. Wspomniany proces odbywa się przy użyciu dołączonych do danego sprzętu żerdzi ślimakowych. Przyspawana do wspomnianej żerdzi taśma z właściwie dobranym skokiem odpowiada za nieprzerwane wynoszenie zwiercin podczas wiercenia. Świder ślimakowy dodatkowo zawiera specjalny zawiertek, który służy do skrawania warstw górotworu.
Budowa świdra, do którego przygotowujemy pióra ślimaka, nie jest skomplikowana. W jego skład wchodzą:
Dostarczone przez HELIX SYSTEM zwoje ślimakowe zwykle przytwierdza się do rury za pomocą obrotnika spawalniczego.
Transport materiałów za pomocą świdrów ślimakowych wymaga zastosowania odpowiedniego uzwojenia, dopasowanego do kierunku transportu, rodzaju materiału, odległości, na jaką ma być transportowany oraz innych parametrów.
Warto pamiętać, że materiały transportowane przenośnikami ślimakowymi mogą być w trakcie tego procesu mieszane lub odwadniane, co wymaga zastosowania piór o określonej geometrii i skoku uzwojenia.
W naszej firmie produkujemy pióra ślimaków dostosowane do materiału i warunków, w jakich ma być transportowany. Oferujemy np.:
Dobór piór ślimaka wymaga wiedzy na temat rodzaju transportowanego materiału, odległości, kąta nachylenia przenośnika oraz wielu innych parametrów. Na co zwrócić uwagę, dobierając pióra ślimaka?
Odpowiednie gięcie piór ślimaka oraz wycięcia na piórach pozwalają modyfikować przepływ materiału, skuteczność mieszania oraz ograniczać zjawisko przywierania materiałów do ślimaka dzięki zmianie geometrii, kształtu i ograniczeniu powierzchni piór. W razie problemów z transportem przy użyciu przenośników ślimakowych zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi.