ikona tel
close Skontaktuj się z nami
+48 729 927 866
biuro@helixsystem.pl
PL EN DE

Bębny napędowe i zwrotne, gumowanie bębnów

Bębny zwrotne i napędowe

Bębny zwrotne i napędowe są jednym z najważniejszych składowych budowy przenośników taśmowych. Elementy te powinny posiadać właściwą geometrię wykonania w celu łatwości prowadzenia taśmy taśmociągów.  Stąd niezwykle ważne jest aby produkcja bębnów napędowych i zwrotnych odbywała się z wysokiej jakości materiałów.

Oferujemy kilka możliwości wykończenia powierzchni — gładka, pokryta gumą lub profilowana. Istotnym aspektem jest również dopasowanie minimalnej średnicy do możliwości taśmy. Nie właściwy dobór geometrii bębnów może spowodować przedwczesne zużycie, a nawet awarię.

Dostarczamy kompletne bębny napędowe oraz zwrotne dla typoszeregu  taśmociągów: 400, 500, 650, 800, 1000, 1200, 1400,1600, 1800 mm i standardowych średnic. Na życzenie Klienta wykonujemy bębny pod indywidualne zamówienie Klienta. Wykonujemy bębny w wersji ogumowanej (karo i gładkie) i nieogumowanej.

Usługa gumowania bębnów

Oferujemy usługę gumowania bębnów metodą na zimno. W powłoce gumowej nacinamy wzór karo lub inny wg potrzeb klienta oraz wykonujemy tzw. Baryłkę co pozwala na dokładniejsze centrowanie ruchu taśmy na przenośniku taśmowym.

 

 

Czym charakteryzują się wykonywane przez nas bębny napędowe?

Produkowane przez nas bębny napędowe wyróżniają się dużą trwałością oraz niezawodnością. Wytwarzamy je z grubościennych rur stalowych, w wykonaniu ze stali zwykłej lub chromoniklowej. Standardowo bębny wykonujemy w wersji spawanej z niedzielonymi stalowymi oprawami łożysk. Bębny napędowe dostarczamy w postaci zarówno samodzielnych elementów, jak i kompletnych zespołów. Pomagamy w doborze średnicy i wielkości bębnów w zależności od transportowanego materiału i warunków pracy.

Dlaczego gumowanie bębnów jest ważne?

Dla zwiększenia współczynnika tarcia bębny napędowe pokrywa się gumą. W zależności od potrzeb Klienta jesteśmy w stanie dostosować jej odpowiednią strukturę. Gumowanie bębnów wykonujemy przy wykorzystaniu najwyższej jakości gumy na bębnach napędowych i zwrotnych. Dbamy o to, aby guma była odpowiednio gruba dla wykonania rowków pod klin. Tym sposobem taśma będzie pracować poprawnie i nie dojdzie do jej szybszego zużycia.

Social Media

facebook instagram