ikona tel
close Skontaktuj się z nami
+48 729 927 866
biuro@helixsystem.pl
PL EN DE

Wały Cardana

wał kardana cardanaWały Cardana

Oferujemy wały przegubowe Cardana do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych oraz maszyn roboczych. Wały w różnych rozmiarach, w wykonaniu z kompensacją długości lub bez kompensacji. Standardowe typy wałów Cardana prezentujemy w tabeli poniżej. Oferujemy również wały Cardana pod zamówienie Klienta.

Oprócz typowych wałów Cardana mamy w ofercie flansze połączone przegubem, pojedyncze i podwójne. Oferujemy również elementy montażowe: flansze i krzyżaki.

Zastosowanie:

- do łączenia obracających się wałów urządzeń, kiedy ich osie przecinają się pod kątem lub są równoległe,

- do układów równobieżnych, gdzie prędkości obrotowe wału czynnego i wału biernego są sobie równe (wał pośredni obraca się ze zmienną prędkością).

- do kompensacji zmian położenia łączonych urządzeń,

Oznaczenie

Długość [mm]

Średnica kołnierza

Ilość otworów [mm]

min.

max.

RJR 040

260

280

90

4

RJR 200

380

430

120

8

 

W przypadku wałów Cardana o innych wymiarach niż w powyższej tabeli prosimy o podanie w zapytaniu ofertowym danych z  poniższego rysunku:rysunek techniczny wału cardana

Podstawowe wymiary wału z kołnierzem DIN:

A - średnica zewnętrza kołnierza wału kardana

D - średnica podziałowa otworów kołnierza wału kardana

B - średnica zamka flanszy wału kardana

C - głębokość zamka

Lz- długość wału kardana w stanie złożonym

La- długość wysuwu wału kardana

I  - ilość otworów w flanszy wału kardana

E - średnica otworu w kołnierzu wału kardana

 

Do czego wykorzystywane są wały Cardana?

Fachowo w maszynoznawstwie wały Cardana to jedne z wielu typów wałów napędowych, które stosowane są do łączenia i przekazywania napędu m.in. w maszynach przemysłowych i roboczych. Ich szczególna budowa pozwala na skuteczne zarządzanie napędem pomiędzy współosiowymi wałkami, nawet w przypadkach dużych kątów wychylenia. Zaletą tego typu przegubu krzyżakowego jest prosty i łatwy serwis, który oferujemy w ramach świadczonych przez nas usług.

Zapewniamy jakość i dobór wałów Cardana pod potrzeby klientów

Jesteśmy w stanie polecić najkorzystniejsze rozwiązania Klientom, którzy wykorzystują wały Cardana. Cały mechanizm musi być odpowiednio dobrany i sprawny, dzięki czemu nie dojdzie do awarii czy trwałego unieruchomienia maszyny. Dysponujemy zaawansowaną technologią i możliwościami, tak aby wały Cardana odpowiadały indywidualnemu zapotrzebowaniu. Gwarantujemy ich bezawaryjną pracę bez potrzeby konserwacji.

Social Media

facebook instagram