ikona tel
close Skontaktuj się z nami
+48 729 927 866
biuro@helixsystem.pl
PL EN DE

Kubełki elewatorowe (czerpaki)

Kubełki Elewatorowe (czerpaki)

Kubełki do przenośników taśmowych pionowych stanowią ekonomiczne rozwiązanie dla transportu pionowego produktów drobnoziarnistych, ziarnistych, sypkich i rozdrobnionych. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę kubełkiów elewatorowych. Kubełki są dostępne w różnych rozmiarach i wykonujemy je w wersji spawanej. Materiał konstrukcyjny: wykonanie ze stali węglowej, nierdzewnej lub innej na życzenie Klienta. 

 

 

Schemat pomiaru kubełka elewatorowego (czerpaka)

 

Przykłady wykonania kubełka elewatorowego (czerpaka)

 

Śruba czerpakowa, do elewatora kubełkowegoW ofercie posiadamy spory zasób śrub znanych jako DIN 15237 lub śruba do pasów czerpakowa o wymiarach: M6, M8, M10 i M12.

Śruby te są nieodzownym elementem do montowania kubełków elewatorowych do pasów. Prezentowany przez nas produkt spełnia wszystkie wymagania narzucone przez normy europejskie. 

Produkt do pasów oferujemy w wielu wariantach , a także wykonaną w różnych gatunkach materiałów takich jak: 

  • stal nierdzewna A2
  • stal kwasoodporna A4
  • oraz w klasie wytrzymałości 5.6 / 5.8 / 8.8 / 10.9 / 12.9

 

 

Kubełki elewatorowe/czerpaki

Gdzie zastosować nasze kubełki do elewatorów?

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę rozmiarów i rodzajów kubełków do elewatorów o różnorodnym zastosowaniu. Czerpaki są wykorzystywane w przemyśle do transportowania takich produktów jak cement, wapno, kruszywo, węgiel czy nawozy. Kubełki do elewatorów naszej produkcji znajdują zastosowanie także w rolnictwie do przenośników, między innymi do zbóż, pasz, nasion i cukru.

Czym cechują się nasze kubełki elewatorowe? Kubełki czerpaki – rodzaje

W firmie HELIX SYSTEM produkujemy rozmaite kubełki (czerpaki elewatorowe). Każdy z naszych modeli odznacza się określoną pojemnością. To sprawia, że bez problemu można ustalić ilość surowca, która trafiła już do magazynu bądź innego wyznaczonego do tego celu miejsca. Czerpaki, które wytwarzamy, są zwykle konstrukcjami spawanymi. Jakie rodzaje takich produktów jak kubełki czerpaki wytwarzamy? Najczęstszym kryterium różnicującym tego typu artykuły jest materiał wykonania. Może to być:

  • stal kwasoodporna A4
  • stal nierdzewna A2
  • stal węglowa

Dlaczego produkowane przez nas czerpaki są wyjątkowe?

Dla naszych Klientów jesteśmy w stanie przygotować kubełki do elewatorów wyposażone w dodatkowe wzmocnienia oraz w perforacje, co czyni naszą ofertę jeszcze bardziej rozbudowaną. Na specjalne życzenie możemy wzmocnić tylną lub przednią ścianę oraz zaoferować otwory na ściankach bocznych i przednich. Czerpaki mogą różnić się wymiarami, ale także materiałem wykonania, wszystko jest uzależnione od ich finalnego zastosowania. Dostosowane kubełki do elewatorów pozwolą tym samym na nieprzerwaną pracę elewatorów i przenośników pionowych.

O czym należy pamiętać przy montażu naszych kubełków czerpaków?

Dostępne w naszej ofercie kubełki czerpaki stalowe, które wyróżnia łatwość montażu. Zamawiając tego typu produkty, muszą jednak Państwo pamiętać o doborze właściwego modelu, ilości mocowań i wyboru właściwych śrub pazurkowych.

Ponadto jako doświadczeni producenci zalecamy także Klientom rezygnację z mocowania kubełków na połączeniach pasów. W takiej sytuacji często dochodzi bowiem do przypadkowego zahaczenia wspomnianych elementów o obudowę podnośnika kubełkowego. Montując czerpaki, trzeba też pamiętać o tym, że stopa podnośnika musi być zasypywana po stronie ich wznoszenia, a nie opadania.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty firmy HELIX SYSTEM. Jesteśmy przekonani, że kubełki (czerpaki do elewatorów), które sprzedajemy, całkowicie spełnią Państwa oczekiwania.

Social Media

facebook instagram