ikona tel
close Skontaktuj się z nami
+48 729 927 866
biuro@helixsystem.pl
PL EN DE

Ślimak ze zwężającą się średnicą

Ślimak ze zwężającą się średnicą

W ofercie firmy HELIX SYSTEM są dostępne wysokiej jakości zwoje ślimakowe, które stanowią niezbędny element wyposażenia różnych maszyn i urządzeń. Można się u nas zaopatrzyć między innymi w funkcjonalny wał ślimakowy z coraz mniejszą średnicą, wykorzystywany do zmniejszania objętości transportowanego materiału. Warto już dziś nawiązać kontakt z naszymi pracownikami w celu ustalenia szczegółów zamówienia.

Ślimacznica ze zwężającą się średnicą

Ślimacznice ze stożkową średnicą zewnętrzną zwiększającą się od 1/2 do pełnej średnicy są stosowane w podajnikach ślimakowych w celu zapewnienia równomiernego pobierania sypkich materiałów z leja zasypowego, pojemników lub silosów. Wyprodukowany przez nas ślimak transportowy zmuszający materiał do zwężania się wzdłuż przewodu sprawdzi się znakomicie także przy dozowaniu produktów w rozmaitych procesach technologicznych.

Wały ślimakowe stożkowe

Wały ślimakowe stożkowe znajdują zastosowanie w przypadku materiałów trudnych z tendencją do zbrylania lub do odwadnia materiałów w procesie transportu ścieków.

Wał ze zwężającą się średnicą piór

Stożkowe wały ślimaka przenośnika ślimakowego zapewniają ciągłą przyrostową zmianę objętości transportowej ślimaka. Sprzyja to równomiernemu pobieraniu w sytuacji pełnego zbiornika. W połączeniu ze zmiennym skokiem śruba stożkowa zapewnia najlepsze możliwe rozwiązanie zapewniające równomierne opróżnianie zbiornika. Koryta ślimakowe mogą być używane z piórami stożkowymi.

Zwężające się ślimaki – materiał wykonania

Zamówiony przez Klienta stopniowo zwężający się ślimak zwiększający ciśnienie materiału możemy wykonać z różnych materiałów. Do tego celu najczęściej wykorzystujemy:

  • stal kwasoodporną i nierdzewną – na przykład AISI 304 (1.4301) lub 316 (1.4401)
  • stal trudnościeralną – na przykład Miilux 500, Hardox 450
  • stal konstrukcyjną – na przykład S235 lub S355 (1.0570)

Na specjalne życzenie Klienta możemy także wyprodukować zwężający się ślimak do transportu materiałów sypkich z innych gatunków stali.

Social Media

facebook instagram