ikona tel
close Skontaktuj się z nami
+48 729 927 866
biuro@helixsystem.pl
PL EN DE

Ślimak ze zwiększającym się skokiem

Ślimak ze zwiększającym się skokiem

HELIX SYSTEM specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy piór ślimaka do rozmaitych maszyn i urządzeń. Wykonujemy między innymi ślimaki jednozwojowe o zmiennym skoku. Tego typu wyroby mają rosnący skok z każdym zwojem i są stosowane w podajnikach ślimakowych w celu zapewnienia równomiernego pobierania sypkich materiałów z leja samowyładowczego, pojemników lub silosów. Warto zapoznać się z naszą ofertą i już dziś zdecydować się na odpowiedni ślimak z krokiem o rosnącej długości.

Zmienny skok piór ślimakowych

Zmienny skok wału ślimakowego powoduje równomierny transport drobnych i sypkich materiałów z całej długości otworu zasypowego np. z bunkrów lub zbiorników. W przenośniku ślimakowym ze zwiększającym się skokiem, odległość skoku wzrasta z każdym piórem. Dzięki większej odległości między zwojami przepływający materiał jest transportowany z większą prędkością i nie ma szans na jakiekolwiek zatrzymanie.

Zastosowanie piór ślimakowych o coraz większym skoku

Ślimak transportowy z narastającą odległością między skokami to wał o uniwersalnym zastosowaniu. Modele z naszej oferty sprawdzają się doskonale zwłaszcza w podajnikach ślimakowych. Wał ślimakowy o coraz większych przesunięciach osi okazuje się też niezastąpiony w przypadku:

  • różnego rodzaju mieszadeł
  • maszyn wykorzystywanych w oczyszczalniach ścieków
  • maszyn rolniczych
  • świdrów ślimakowych i wiertnic

Ślimak o stopniowo zwiększającym się skoku do transportu materiałów może też być stosowany do odbioru surowców spod zbiorników i silosów.

Wał ślimakowy ze zwiększającym się skokiem

Pojedynczy ślimak o zmiennym skoku jaki można u nas zamówić, jest przygotowywany ze wzrastającymi skokami stosowanymi w przenośnikach ślimakowych, aby zapewnić równą i prawidłową mieszankę swobodnie płynących substancji. Konstrukcja ślimaka z coraz to większymi odstępami między spiralami jest oparta na prostym założeniu: wraz ze wzrostem nachylenia powstaje więcej przestrzeni między piórami, a prędkość transportu materiału jest utrzymywana w stałym tempie, dzięki czemu przenośnik nie przestaje pracować.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Social Media

facebook instagram