ikona tel
close Skontaktuj się z nami
+48 729 927 866
biuro@helixsystem.pl
PL EN DE

Ślimak ze zwiększającym się skokiem

Ślimak ze zwiększającym się skokiem

Ślimaki jednozwojowe o zmiennym skoku mają rosnący skok z każdym zwojem i są stosowane w podajnikach ślimakowych w celu zapewnienia równomiernego pobierania sypkich materiałów sypkich z leja samowyładowczego, pojemników lub silosów.

Zmienny skok piór ślimakowych

Zmienny skok wału ślimakowego powoduje równomierny transport drobnych i sypkich materiałów z całej długości otworu zasypowego np. z bunkrów lub zbiorników. W przenośniku ślimakowym ze zwiększającym się skokiem, odległość skoku wzrasta z każdym piórem. Dzięki większej odległości między zwojami przepływający materiał jest transportowany z większą prędkością i nie ma szans na jakiekolwiek zatrzymanie.

Wał ślimakowy ze zwiększającym się skokiem

Pojedynczy ślimak o zmiennym skoku jest przygotowywany ze wzrastającymi skokami stosowanymi w przenośnikach ślimakowych, aby zapewnić równą i prawidłową mieszankę swobodnie płynących substancji. Wraz ze wzrostem nachylenia powstaje więcej przestrzeni między piórami, a prędkość transportu materiału jest utrzymywana w stałym tempie, dzięki czemu przenośnik nie przestaje pracować.

Social Media

facebook instagram