ikona tel
close Skontaktuj się z nami
+48 729 927 866
biuro@helixsystem.pl
PL EN DE

Amortyzatory

Wysokiej jakości sprężyny do przesiewaczy sposobem na bezawaryjną pracę przesiewaczy wibracyjnych

Dlaczego amortyzatory sprężynowe są tak istotne w konstrukcjach urządzeń wibracyjnych? Nacisk i masa korpusu, napędów, pokryw, zamocowanych pokładów sitowych oraz lejów wysypowych, może dochodzić nawet do kilkunastu ton. Przesiewacze lub podajniki wibracyjne produkowane są w wersji podpartej lub podwieszonej na amortyzatorach. Elementem tłumiąco-sprężynującym mogą być amortyzatory sprężynowe, sprężyny płaskie, amortyzator gumowy lub też amortyzator gumowo-metalowy.

Amortyzatory sprężynowe – zniweluj drgania w przesiewaczu

W naszej szerokiej ofercie części zamiennych do maszyn i urządzeń wibracyjnych znajdują się amortyzatory sprężynowe wykonane z drutu o średnicy od 5 do 26 mm. Posiadamy magazyn standardowych rodzajów sprężyn, nietypowe rozmiary wykonujemy pod specjalne zamówienie Klienta. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów nasze sprężyny do przesiewaczy charakteryzuje podwyższony poziom wytrzymałości i trwałości.

Amortyzator gumowy – elastyczne wibroizoatory dopasowane do potrzeb

Ten wariant amortyzatorów wycisza różnego rodzaju hałasy oraz tłumi drgania, które są wytwarzane przez pracujące maszyny i urządzenia wibracyjne. Amortyzator gumowy to nieodłączny element naszej oferty, który jesteśmy w stanie wykonać zgodnie z wytycznymi zgłoszonymi przez naszych klientów. Nasze wyroby produkowane są z mieszanek o różnorodnych właściwościach w wariancie gumowym lub gumowo-metalowym.

Sprężyny płaskie o specjalnym i zrównoważonym składzie

Wykonujemy sprężyny płaskie prowadzące z kompozytu wzmacniane żywicą epoksydową oraz włóknem szklanym. Za sprawą odpowiedniego doboru struktury jesteśmy w stanie zapewnić optymalne właściwości dynamiczne podzespołu. Sprężyny płaskie prowadzące posiadają wysoką sprężystą zdolność magazynowa energii w połączeniu z wysoką wytrzymałością mechaniczną. Mają one znacznie większe działanie sprężyste, wyższe tłumienie wewnętrzne oraz wysoce zrównoważone zachowanie sprężynujące.

Social Media

facebook instagram